ĐOKOVIĆ OVO NIKAKO NIJE ŽELEO DA ČUJE: Novak saznao LOŠE VESTI
Novak Đoković, Foto: Valery HACHE / AFP / Profimedia

DA LI STE OVO OČEKIVALI?

Dešavanja u Madridu mu ne idu u prilog

Objavljeno: 19:28h

Prvi i drugi pratilac najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića , Karlos Alkaraz i Janik Siner su uspeli da obezbede četvrtfinale Mastersa u Madridu.

Španac je posle velike borbe savladao Jana Lenarda Štrufa sa 2:1 (6:3, 6:7, 7:6).

Njegov naredni rival biće Rus Andrej Rubljov.

Alkarazu je jedan brejk u prvom setu bio dovoljan da ga osvoji, ali je Štruf igrao sjajan tenis i uspeo unese neizvesnost u ovaj meč.

Slavio je posle taj-brejka za 1:1 u setovima, nakon što je preokrenuo od 1:3 do 6:3, a potom iskoristio treću set loptu.

Karlos Alkaraz
Karlos Alkarazfoto: José Oliva / ContactoPhoto / Profimedia

Alkaraz je izgubio prednost brejka u odlučujućem setu, pa posle velike borbe pobednik se rešavao u taj-brejku trećeg seta, u kom je Španac bio bolji u završnici i slavio sa 7:4.

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u četvrtfinale mastersa u Madridu pošto je danas posle preokreta savladao Rusa Karena Hačanova rezultatom 2:1 (5:7, 6:3, 6:3) za dva sata i 12 minuta.

Hačanov je prvi set osvojio tako što je napravio brejk kod rezultata 5:5 i zatim ga potvrdio na svoj servis.

Siner je u drugom setu napravio brejk odmah na startu i to mu je bilo dovoljno da izbori treći, odlučujući set. Italijan je u trećem setu dva puta oduzeo servis Rusu i tako stigao do pobede.