SPEKTAKL U MINHENU BEZ POBEDNIKA: Bajern dao dva gola za 4 minuta, ali Vinisijus ČUVA REAL
Bajern - Real, Foto: Sports Press Photo / ddp USA / Profimedia

polufinale lige šampiona

Objavljeno: 23:08h
Završeno
22:51h

Fudbaleri Bajerna i Real Madrida remizirali su 2:2, u spektakularnom meču odigranom u Minhenu.

Bajern je imao više loptu u posedu, više je šutirao, ali nije uspeo da slavi na domaćem terenu, pa nas u Madridu za osam dana čeka novi spektakl koji će odlučiti ko će u finale Lige šampiona.

Golove za Bavarce su postigli Liroj Sane i Hari Kejn, dok je Vinisijus Žunior bio strelac oba gola za Madriđane.

Četa Karla Anćelotija je sporo ušla u meč, po ko zna koji put ove sezone, dok su se nizale šanse pred golom Lunjina.

Bajern je krenuo izuzetno ofanzivno, pa je umalo viđen gol već u prvom minutu.

Musijala i Sane su bili najzapaženiji, ali samo jedan genijalni potez Tonija Krosa je bio dovoljan da meč dobije totalno drugi tok.

Majstorski je proigrao Vinisijusa koji u 24. minutu donosi Realu u tom momentu velikih 1:0. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a vredi napomenuti da je Bajern pripretio u nekoliko navrat, dok je Hari Kejn bio najbliži pogotku u 42. minutu iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremnu je viđen blickrig domaćih koji stižu do preokreta u samo 4 minuta. Prvo je Liroj Sane pokazao klasu u 53. minutu, a potom je Kejn bio neumoljiv sa penala.

FK Real Madrid, FK Bajern Minhen, Liga šampiona

Ipak, Vinisijus se postarao da Real ne ode poražen kući, pa je nesmotrenost Kima pretvorio u gol sa penala.

Bila je ovo sjajna uvertira za ono što nas čeka 8. maja na stadionu "Santjago Bernabeu".

Izmena: 23:08h
22:50h

90. minut - Igraće se 3 minuta nadoknade! Kraj meča!

22:39h

83. minut - Penal za Real! Kim je oborio Rodriga, sudija nije imao dilemu! Vinisijus neumoljiv sa penala, postiža svoj drugi gol večeras!

22:36h

79. minut - Strašna odbrana Nojera, Vinisijus umalo do drugog gola koji je ponovo pobegao Kimu.

22:33h

76. minut - Belingem i Kros izlaze, ulaze Modrić i Dijaz.

22:28h

70. minut - Dve prilike za Dajera u samo nekoliko minuta.

22:22h

65. minut - Toni Kros dobija žuti karton! Kamavinga ulazi umesto Naća.

22:14h

57. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Kejn neumoljiv sa penala

22:13h

56. minut - Penal za Bajern!

22:10h

53. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Liroj Sane donosi izjednačenje Bajernu! Kakav gol!

22:08h

51. minut - Kros je uputio opasan šut ka golu Bajerna, sjajna reakcija Nojera!

22:05h

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

21:45h

45. minut - Sada je i Rodrigo oprobao šut, ali je pogodio Kejna u živom zidu. Kraj prvog poluvremena!

21:40h

42. minut - Ponovo bolji period igre za Bajern, ali bez realizacije. Naćo je faulirao Musijalu, dosuđen je slobodan udarac za domaće na oko 20ak metara. Kejn je jako šutirao, ali nije bio dovoljno precizan.